Yoga yapmaya Doğru Zaman Nedir?

Home » Review » Health » Yoga yapmaya Doğru Zaman Nedir?

Yoga yapmaya Doğru Zaman Nedir?

Biz yoga hakkında çok fazla konuşmak ancak sık sık uygulama için en uygun zamanı tartışmak değil. Bilmen emin değilim, ama yoga ne zaman ve nerede bahsediyor bütün bir bilim var.

İlginç, değil mi? Ve tüm bu süre, biz bunların hiçbirini bilmeden yoga edilmiştir.

Yoga programları genellikle TV’de sabah yuvalarında yer veriliyor neden Ayrıca, hiç merak ettiniz mi? Emin bunun için bir nedeni olmalı ve vardır. en aşağıya bulalım.

Ne zaman yoga?

gün yogik biliminde dört bölüme ayrılmıştır. Bunlar Brahma Muhurta, Sunrise, öğlen ve Sunset vardır.

Eğer ruhsal varlık yükseltmek için bir araç olarak yoga istiyorsanız, Brahma Muhurta uygulamaya mükemmel bir zaman. Yalnızca fiziksel refahı bakıyorsun Ama, eğer, gün doğumu veya gün batımı zamanı yapacağız.

Öğlen o yemek vakti olduğu gibi tavsiye edilmez ve vücut gıda o zamana kadar sindirilmiş ve enerji harcamaktadır alır, böylece yoga yedikten sonra en az 4 ila 6 saatlik bir boşluk gerekmektedir. Ayrıca, çünkü ısı öğlen içinde çok ter, ve bu da vücudu kurutur.

Yani, ideal olarak, Brahma Muhurta yoga için en iyi zaman olacaktır ama sizin için uygun ziyade sert olmak olan bir zamanı seçmek daha iyidir. Daha da önemlisi, her yoga oturumundan iyi tedarik ederek deneyiminizi geliştirmek için farklı teknikler denemek etmektir.

Asanas aç karnına sabah veya akşam uygulanan, ama sadece yatmadan önce seni telin edecek zorlu asanalardan pratik olmadığından emin olun edilebilir. Ancak, sabah, bunları tüm unstiffen ve vücudunuzu enerji vermeye çalışabilirler.

Pranayama de asanas gibi, sabah veya akşam uygulanan, ancak bir yemekten sonra iki ila dört saat içinde olmadığından emin olun edilebilir. Koyunda gerginlik ve yorgunluk tutmak için ideal bir yöntemdir.

Oysa sizin sürece sarhoş, uykulu veya hiper olmayan olarak günün herhangi bir saatinde meditasyon yapabilirsiniz. aklın bir uyanık ve rahat devlet meditasyon için mükemmel bir fırsattır. Ayrıca, donuk ve uykulu hissetme önlemek için meditasyon bir yemek yaptıktan sonra iki saat bekleyin.

Yoga Nidra sürece ona iken sen sakın uyuma bile hemen yemeklerden sonra, günün her saatinde yapılabilir.

Şimdi, yoga Şunu uygulamaya en uygun zamanı bulmak izin vermemeye ne zaman ve ne zaman biliyorum.

Yoga yapmaya İyi Zaman Nedir?

Şafak yoga için en iyi zamandır. 03:40 olan Brahma Muhurta, birçoğumuzun için pratik bir seçenek değildir. Bu nedenle, uzmanlara göre, gün doğumu ideal ve pratiktir.

Eğer kahve veya çay ile güne başlayın nasıl benzer şekilde, yoga ile bunu. Sabahları taze hava idealdir ve gün öncesi zorlukları hazırlamak yardımcı olur. Ya da iyidir sen hiç kahve veya çay yenebilir yoga seansı, aldığım enerji takviyesi olduğunu.

pozlar sizi etkinleştirip gün için esnek hale ederken, yoga nefes alma, uyarır temizler ve zihninizi enerji verir. Ayrıca taze ve gençleşmiş tutar. Sabah yoga pratik dengeli tutmak ve trafik sıkışıklığı, yoğun çalışma programları, veya ev işleri gibi konularda sizi rahatsız etmesine izin vermez.

Uyandığınızda sonra, bağırsakları boşaltmak temizlemek ve hemen uygulamaya olsun. Bu şekilde, pratik atlamak veya yapamayacak kadar yorgun olasılığı daha düşüktür.

Akşamları, bu semptomlar iş yerinde uzun bir günün ardından, yerine soğuk ediyorum ve bunun yerine yoga ait TV izlemek, çünkü daha fazladır. Yani, yapılması ve sabahları onunla tozunu almak.

Sabahları sizin kas ve eklem en sert olduğu zaman vardır. Yoga uzanıyor ve böylece herhangi bir zorluk olmadan gün boyunca diken üstünde çalışmasına yardımcı olacak şekilde onlara esneklik katar.

Sabah erken yoga zihninizi ve ruh yenilemek ve günün zorluklar üzerine almaya hazır olmak için mükemmel bir yoldur. Bu sonuçta size uyandırmak ve günün canlılık benimsemesi yapacaktır.

Ayrıca, ter üretimi çok daha düşük vücut dehidratasyon tutarak, sabahları düşüktür. Giysilerin çok yağlı ve sümüksü alamayacak.

ona bağlı pek çok avantajları ile, şaşılacak geleneklerinin bir çok kutsal sabah süresini düşünün.

Şimdi, sağlıklı ve bütünsel yoga deneyimi için en uygun yönlerini öğrenelim.

En iyi sonuç için Yoga uygulanma biçimini

1. Zamanlama

Konuştuğumuz gibi, sabahları en iyisidir. Sunrise zaman özellikle tavsiye edilir. Aksi takdirde, sabah zaman 7’ye am 5 ila am yapardı. Eğer aktif hissettiklerinde budur ve hava taze. egzersiz zevkli olduğu ortaya dönecek.

Uygulama Of 2.

temiz ve huzurlu bir yer seçin. Bu bir parka, hatta bir yoga yerinde olduğu gibi, açık havada evinizde olabilir ya başladı. Eğer uzayda rahat ve tamamen uygulamaya odaklanabilirsiniz emin olun.

doğrudan güneş ışığı, soğuk rüzgar, veya çok sayıda böcekler olan bir yerde yoga kaçının.

3. Yoga Aksesuarları

Aksesuarlar için pratik pürüzsüz ve daha rahat hale getirecektir. Kendine güzel bir yoga minderi alın. Eğer pozlar pratik hem de rahatça meditasyon sağlayan bir mat.

bloklar, kemerler, minderler ve battaniye gibi birkaç diğer donanım daha iyi pozlar içine kolaylaştırmada yardımcı olur. Bu yeni başlayanlar, yaşlılar ve bedensel sorunları olan kişiler için kullanışlı.

4. Giyim

Eğer hareketini kısıtlamak ve döndürülebilen ve kolayca çevirmek yardımcı olmuyor orta uyum ve rahat giysiler giymek emin olun.

gözlüklerin, saatler ve ağır takı gibi vücudunuzdan tüm aksesuarları çıkarın ve bir kenara saklayın.

5. Sıra al

asanas başlayın. Pranayama ile takip ve sonra meditasyon. Sipariş iyi meditasyon bilimsel vücudunuzu hazırlamaktır. Asanas fiziksel olarak uygun yapmak ve Pranayama meditasyon için zihninizi hazırlar. Her adım artışlarıyla farkındalık, yardımcı daha iyi meditasyon yapar.

Dikkat

yaş ve uygulayıcısının yeteneği bağlı olarak, bireysel yoga uygulamasının tasarlanmalıdır. Standart bir yoga biçimi ardından danışılmadan önerilmez.

alkol, uyuşturucu ya da başka bir sarhoş edici malzemenin etkisi altında yoga yapmayın.

fiziksel veya zihinsel sorunlar veya hastalıkları olanlar öncelikle doktorlarına danışmalıdır ve herhangi komplikasyonları önlemek için bir yoga eğitmeni ile çalışmak zorundadır.

Şimdi yoga üzerinde bazı ortak sorguları cevap vereyim.

Okuyucuların Soruları İçin Uzman Cevapları

Ne kadar süre yoga yapmak?

İdeal olarak, bir saat ya da bir buçuk saat iyidir. Aksi takdirde, pratikte en az 20 dakika harcamak.

Ne sıklıkla yoga mı?

Pratik Yoga her gün mümkünse veya en az haftada üç kez.

Her gün yoga için güçlü olmak zahmetsizce kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şeydir. Ama nasıl? Birkaç basit ipuçları ve teknikler yardımcı olacak ve yukarıda belirtilenler kullanışlı olacaktır. buna göre uygulama değişiklikler yapın ve ona en iyi şekilde. Göreyim seni!