V jakém pořadí byste měli dělat Jóga?

Home » Review » Yoga Basic » V jakém pořadí byste měli dělat Jóga?

Racionální sekvencování je založen převážně na jógy cvičíte

V jakém pořadí byste měli dělat Jóga?
K dispozici je společná představa, že je „správný“ způsob, jak sekvence jógy. To platí zejména u některých typů jógy, ve kterém je pořadí póz nastavit, obvykle z důvodu základní zásady, jimiž se řídí praxe.

S Bikram jógy, například, že se přiřadí sled 26 póz (ásany), které jsou určeny dodržovat. Principem je, že tím, že dělá tak, můžete se soustředit na svůj dech a kvalitou svých ásan nikoli navigaci neustále se měnící sled pozic. Podobný je viděn s Ashtanga jógy, ve kterém existuje 41 ásan.

Ale mělo by to naznačují, že existuje „správný“ způsob, jak sekvence ásany, nebo že více free-form přístupu je ve své podstatě špatně? To do značné míry závisí na tom, jak zobrazit jógu.

Rozmanitost v Yoga Practices

Jóga je v konečném důsledku o objevu. To je důvod, proč jsou instruktoři označovány jako „učitelů“ a cvičení jsou popsány jako „praxe.“ S jógou, kterou chtěl získat poznatky z každého, koho pracovat (včetně ostatních studentů), které můžete použít na své vlastní praxe. Jako takový, jóga je individuální zkušenost s různými a jedinečnými forem vyjádření.

Je to z toho důvodu, že nikdo soubor pravidel lze aplikovat na všechny typy jógy. Například, ve své knize „Light on Yoga“ BKS Iyengar říká, že headstands by měla být praktikována na začátku jógy. V praxi Aštanga Pattabhi Koks, tím headstand je vyhrazena pro druhé části základního očkování 90 minut.

Je buď přístup „v pořádku?“ Na konci, oba jsou, a to je to odrůda, která udržuje jógy čerstvé.

Odůvodnění Sekvenování Poses

S tím bylo řečeno, existují praktické důvody pro uvedení některých pozic před ostatními. U samotných bezpečnostních důvodů se mnozí učitelé začnou praxi s podlahovými ásan k postupnému uvolnění šlachy, svaly a vazy před spuštěním do stálých pozic.

Ostatní učitelé budou standardně dodržovat určitá pózy (zejména těch, které zahrnují páteře nebo velkých kloubů) s counterposes. Například, může být rameno stojan následuje ryby pro zajištění proti roztažení za krk. Stejně tak po sérii backbends je často hezké dělat předklonu, aby pomohl uvolnit dolní části zad.

Ale i tehdy, nejsou tam žádné tvrdé a rychlé pravidla. S Iyengar jógy, například koncept póze-counterpose je úplně odmítnuta a zvážit škodlivé pro praxi. Místo toho, kurzy jsou strukturovány kolem určitého tématu s jedním představovat vedoucí k druhému pomocí podobnosti spíše než jeho opozici.

Výběr správného jóga pro vás

Různé učební styly přitahují různé lidi. Jste-li někoho, kdo preferuje větší strukturu vaší praxe, Ashtanga nebo Bikram může být lepší volbou pro vás. Pokud by na druhou stranu, jste přijali více freestyle přístup vinyasa nebo power yoga může pomoci rozšířit své praxi tím, že vystaví vás na širší paletě póz.

Na konci, není správná nebo špatná volba. Vy prostě potřebujete, aby prozkoumala, jaký typ (nebo typy) jógy mluví pro vás jako jednotlivce.

Cvičit doma

Při cvičení doma, můžete nasměrovat svou posloupnost póz nastavením váš záměr jako první. Zjistit, co jste doufal, že dosáhnout s praxí. Smysl pro rovnováhu a klid? Uvolnění napětí v zádech? Větší kontrola v dýchání a toku pohybu? Nastavením záměr jako první, pózy mají způsob, jak odhalit sami.

Pak bude nutné zajistit, aby zadáte praxi bezpečně. Za tímto účelem:

  • Začněte s jemným rozkládající se před rozcvičení s některými stálými pozicemi či Pozdrav slunci.
  • Jakmile jste plně v teple, můžete přesunout do hlubších pozicích, jako jsou backbends a ochromit úseky.
  • Končit praxi ochlazení s některými relaxačních pozicích (například vpřed zatáček nebo jemné zvraty) před usazováním do savasana.

Bez ohledu na držení těla si vyberete, poslouchat své tělo, a budete vždy učinit správná volba.